Proteiny

Proteiny

Proteiny jsou naprosto základním prvkem v budování svalové hmoty.

Je velmi důležité si uvědomit, že hlavním zdrojem bílkovin by měla být denní strava a že proteinové suplementy neslouží jako náhrada běžného jídla, ovšem díky velkému obsahu bílkovin v každé dávce pomáhají výrazně navýšit denní proteinový příjem a tím pomoci regeneraci a stavbě svalové hmoty. V našem obchodě nabízíme proteiny syrovátkové, vícesložkové, noční a veganské.

Syrovátkový protein - Většina dnešních proteinových suplementů ze syrovátky, až na některé anglické a české výrobky, je složena z mixu koncentrátu, izolátu a hydrolyzátu. Hydrolyzát se vstřebává nejrychleji díky naštěpeným peptidovým vazbám, proto se hodí jako potréninková suplementace pro okamžitou výživu. Izolát obsahuje nejvíce proteinů na množství hmoty a je ve vstřebávání o něco pomalejší. Koncentrát syrovátkového proteinu se zase blíží nejvíce původnímu zdroji, tedy syrovátce, obsahuje reálné frakce a nejširší škálu aminokyselin. Kombinace těchto tří složek tak poskytne jak kompletní aminokyselinový profil, tak okamžitou dávku výživy pro svaly.

Vícesložkový protein - Jak už název napovídá, jedná se o proteinový suplement složený z více zdrojů. Tyto proteiny jsou navrženy tak, aby vyživovali tělo po delší dobu. Složkami pak bývají mimo syrovátkový protein také například rostlinné proteiny, vaječný albumin nebo kasein. Tyto suplementy se pak hodí spíše do večerních hodin, protože díky obsahu kaseinu se může doba trávení protáhnout až na osm hodin.

Noční protein - noční proteiny jsou navrženy pro postupné uvolňování a dlouhodobé vyživování svalů, zejména pak v nočních hodinách, kdy by bez výživy tělo přešlo do katabolického režimu, tedy odbourávání vlastních bílkovin. Noční proteiny se obvykle složeny z kaseinu, micelárního kaseinu či kaseinátu vápenatého.

V kategorii nejsou žádné produkty.