GO Nutrition Glutamine

100 % (1 hodnocení)
359 Kč
Momentálně nedostupný
Pokud jsi z Brna, můžeš mít sypání už zítra!

O glutaminu je známo, že vykonáva řadu důležitých funkcí v těle, včetně podpory regenerace a opravy svalové tkáně. Glutamin také hraje hlavní roli při doplňování glykogenových zásob a funkcích imunitního systému, takže je pro vás skvělou volbou, pokud se snažíte zvýšit pevnost, sílu a objem svalové hmoty či zvýšit výkon při tréninku.


Balení Dostupnost Cena za balení Sypcoinů
500 g Momentálně nedostupný 359 Kč 0
1000 g Momentálně nedostupný 659 Kč 0

Slevový kód -20%: CHCISLEVU

Co je to Glutamin?

GN™ Glutamine nám dodávají pouze vybraní výrobci a je považován za nejlepší glutamin na trhu. Glutamin je poly-esenciální aminokyselina, to znamená, že tělo si ho umí vyprodukovat samo, ale nestačí k pokrytí veškerých potřeb organismu v obdobích stresu, jako například po intenzivní tělesní aktivitě. Glutamin se přirozeně nachází v potravinách jako jsou maso a ryby, lze ho také najít ve vysokých koncentracích v syrovátce a v kaseinových proteinech. Jeho množství v těle může být nedostatečné u těch, kteří mají často intenzivní tréninky, proto se doporučuje suplementace. Glutamin je v současné době v zájmu řady výzkumníků pro jeho velký potenciál v podpoře svalového zotavení a imunitních funkcí.

Jaký má Glutamin přínos?

Glutamin je tradičně užíván silovými sportovci a kulturisty díky svým prokázaným účinkům při syntéze proteinů a schopnosti snižovat dobu regenerace (LeGault 2015). Při suplementaci glutaminem se zjistilo, že se výrazně snižuje bolestivost svalů po tréninku a také pozitivně ovlivňuje účinek aminokyselin s rozvětveným řetězcem (tzv. BCAA). Bylo prokázáno, že glutamin má významnou roli i v procesu doplňování glykogénových zásob (Varnier 1995), a tak upoutal pozornost jak silových, tak vytrvalostních sportovců.

Jaké působí glutamin na imunitní systém?

Intenzivní nebo hodně dlouhé tréninky mají za následek pokles imunitních funkcí, z čehož vyplývá i nižší koncentrace bílých krvinek a nižší antioxidační účinky. Studie prokázaly, že bílé krvinky efektivně využívají glutamin jako energetické palivo (Newsholme 2001). Glutamin také hraje důležitou roli v produkci glutationu (Cruzat 2014), což je silný antioxidant, který tělo syntetizuje samo. Suplementace Glutaminem je tak jednou z cest, jak zvýšit jeho produkci. Jsou známy studie, které potvrdili zvýšení počtu bílých krvinek i antioxidační účinky po suplementaci glutaminem, jak u mladých sportovců (Koo 2014), tak u aktivních dospělých (Song 2015). Glutamin však zvyšuje imunitní reakce i u starších lidí v kombinaci s jinými aminokyselinami a vitaminy (Othani 2012). V poslední době byl zaznamenám nárůst využívání glutaminu jako doplňku stravy hlavně mezi vytrvalostními sportovci.

Jak kvalitní je náš glutamin?

Stejně jako všechny naše aminokyseliny, tak i glutamin pochází přímo od schváleného dodavatele. Všichni naši dodavatelé splňují přísné standardy. Můžeme tak zajistit, že obdržíte výrobky a suplementy té nejvyšší kvality.

Glutamine

  
V dávce 5g:
L-Glutamin 5g
  

Složení: 100% Glutamin. přírodní ochucovadlo (ochucené verze), kyselina citronová (Cherry Burst a Cola Charge), přírodní barvivo (extrakt z červené řepy - Cherry Burst & Berry Burst), karamel (Coca Charge), sojový lecitin, sladidlo (sukralóza - u ochucených verzí).

  
Odkazy:
1. Legault, Z. et al (2015). The Influence of Oral L-Glutamine Supplementation on Muscle Strength Recovery and Soreness Following Unilateral Knee Extension Eccentric Exercise. International Journal of Sports Nutrition and Exercise Metabolism.
2. Varnier, M. et al (1995). Stimulatory effect of glutamine on glycogen accumulation in human skeletal muscle. American Journal of Physiology.
3. Newsholme, P. (2001). Why is L-glutamine metabolism important to cells of the immune system in health, postinjury, surgery or infection? The Journal of Nutrition.
4. Cruzat, V.F. et al (2014). Amino acid supplementation and impact on immune function in the context of exercise. Journal of the International Society of Sports Nutrition.
5. Koo, G.H. et al (2014). Effects of Supplementation with BCAA and L-glutamine on Blood Fatigue Factors and Cytokines in Juvenile Athletes Submitted to Maximal Intensity Rowing Performance. Journal of Physical Therapy Science.
6. Song, Q.H. et al (2015). Glutamine supplementation and immune function during heavy load training. International Journal of Clinical Pharmacology and Therapeutics.
7. Ohtani, M. et al (2015). Amino acid and vitamin supplementation improved health conditions in elderly participants. Journal of Physical Biochemistry and Nutrition.
K tomuto sypání zatím není žádný komentář, buď první!

Přidat nový komentář

*
*
*
Patrik Mikeš
GO Nutrition Glutamine - 500 g
100% Zákazník doporučuje toto sypání
cena, množství
chuť

Užitečný komentář?
0
0
Hlasovat mohou pouze přihlášení Sypači
Odpovědět
*
*